Trénink pro začátečníky

důležité info pro ty, co přistoupili na železnou hru

Moderátoři: pascal, keba

Restor

Příspěvekod Restor » 15. lis 2009 18:35

tak to potom neni su kliky ale zhyby, bo kliky su na tricak
Obrázek

Dangles

Příspěvekod Dangles » 15. lis 2009 18:40

ještě chtěl bych se zeptat našel jsem na netu tohle řidí se někdo nečím podobným ?

Pokud je hlavním cílem maximální síla
0 - 2 roky zkušeností s tréninkem: 4 - 8 opakování
3 - 6 let zkušeností s tréninkem: 3 - 6 opakování
6 - 10 let zkušeností s tréninkem: 2 - 5 opakování
10 a více let zkušeností: 1 - 4 opakování

Nebo je to blbost předem děkuji za odpověd

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 15. lis 2009 18:44

Jo, a pak 20 a více let 0-3, až to doje na 0-0 a nemusíš chodit cvičit, vlastně to je svým způsobem pravda, pak ve staří už moc cvičit někomu nepůjde ... :lol:

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 15. lis 2009 18:47

ZANGER píše:
pardon měl jsem preklep.
mrtvý tah necvičím protože vzhledem k tomu že mi je 13 mi to jen uškodí(dojebe páteř atd.)
bicepsove kliky je to že príjdeš k hrazde která ti je tak po pas (zábradlí), a vlezeš si pod to tak jako u shyby jenomže máš natažene nohy a oprene o zem(v lehu) pak se pritahuješ k tyči.(neco jako klik naopak tak jsem to nazval no)

a pls krituzujte ten plán.

Nemyslíš náhodou toto?

- http://www.exrx.net/WeightExercises/Bac ... neRow.html

ZANGER

Příspěvekod ZANGER » 15. lis 2009 19:47

ano myslím, já sem tomu dal jenom takový název abych si to mohl nejak do treniku zaradit (vypadá to jako klik naopak tak sem to nazval klik) a když už jsme u toho tak jak se to jmenuje??:)
Pardon, mrtvý tah ne, splet sem se a myslím tohle http://www.vseokulturistice.cz/bicepsov ... dhmatem_82
Naposledy upravil(a) ZANGER dne 16. lis 2009 14:01, celkem upraveno 1 x.

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 15. lis 2009 20:01

:lol:
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

ZANGER

Příspěvekod ZANGER » 16. lis 2009 14:14

dělat si ze mě prdel to jo.......... ale nejak poradit to ne........
a nejsem jediny kdo napsal sciky :
http://forum.posilovani.net/index.php?a ... topic=2935
první příspěvek 2 rádek.

http://www.e-kulturistika.cz/comment.ph ... 01&ck=1568

A mrtvý tah(jako název) jsem nejspíš viděl na nějaký blbý sránce a zafiksoval si to. Jinak je mi jasný že takovej blbej predklon asi na dvojhlavák nebude. :D

FrankSinatra

Příspěvekod FrankSinatra » 16. lis 2009 14:37

ZANGER píše:A mrtvý tah(jako název) jsem nejspíš viděl na nějaký blbý sránce a zafiksoval si to. Jinak je mi jasný že takovej blbej predklon asi na dvojhlavák nebude. :D

ty perlis :lol: :lol:

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 16. lis 2009 14:40

ZANGER píše:A mrtvý tah(jako název) jsem nejspíš viděl na nějaký blbý sránce a zafiksoval si to. Jinak je mi jasný že takovej blbej predklon asi na dvojhlavák nebude. :D

:lol: :lol: :lol: tak tohle už je definitivně na podpis

K tématu: cviky na bicák najdeš třeba tady, rozklikneš si jednotlivou partii... http://www.exrx.net/Lists/WtMale.html ...ale bicepsy zabírají obecně u všech přítahových cviků...

Trénink si tady nějakej najdi, bude to pro tebe lepší, než si něco skládat, když tomu zatím nerozumíš...
"Don't ask for a light load - rather ask for a strong back"

pejt

Příspěvekod pejt » 25. lis 2009 15:52

nazdar! som zaciatocnik a cvicim 2mesiace doma mam celkom slusnu posilku ... na nete som nasiel a poupravil si podla seba full-body trening ..
chcem aby ste mi povedali ci je dobry alebo co tam mam zle :) ..

Pondelok: MT 4x8-10
Tlaky s JC 4x8-10
Predny drep 5x8-10
Bradla-triceps
Pullover?
Brucho

Streda: Drep s VC 5x8-10
Benchpress 4x8-10
Zhyby na hrazde 4x10
Pritahy v predklone 4x8
Tlaky ramena 4x8-10

Piatok:
MT 4x8-10
Tlaky s JC 4x8-10
Drep s VC 5x8-10
Biceps s JC 4x10-12
Vypony 3x10
Brucho

diky :)

Restor

Příspěvekod Restor » 11. pro 2009 20:24

akoze mam 4 kvalifikovane votazky

1.
zrovna mam rozrobeneho korteho, a tak mi to akurat vyjde ze spravim 2.tyzden z druhej fazy, a potom mam 2 tydne volno (sviatky), no a votazka je, ze ci hned po tej dlhsej pauze mam normalne pokracovat v 3 tyzdni korteho (kde sa pridavaju dost vahy), alebo si mam dat najprv nejaky "loading" trening napr?

2.ked uz teda skoncim teho korteho, tak aby som si silno pohladil ego, tak si skusim jake mam teda tie maximalky, no a, daju sa skusit setky 3 maximalky behom jedneho dna? alebo mam skusat iba jednu, a za dva dni dalsiu etc?

3. mno, vsade citam nejake tie silno fungujuce treningy na bench, ale moc som nenasiel treningy, ktore by boli cisto na zvysenie vahy na MT alebo na drepe, kedze to je moja taka slabina, tak ci teda su nejake take silovky specialne na mrtvoly a drepy?

4.ked robim brusaky, a berem si k tomu zavazie, mam si ho drzat za hlavou, ci na hrudi? ci je to jedno?
Obrázek

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 11. pro 2009 20:41

Restor píše:akoze mam 4 kvalifikovane votazky

1.
zrovna mam rozrobeneho korteho, a tak mi to akurat vyjde ze spravim 2.tyzden z druhej fazy, a potom mam 2 tydne volno (sviatky), no a votazka je, ze ci hned po tej dlhsej pauze mam normalne pokracovat v 3 tyzdni korteho (kde sa pridavaju dost vahy), alebo si mam dat najprv nejaky "loading" trening napr?

2.ked uz teda skoncim teho korteho, tak aby som si silno pohladil ego, tak si skusim jake mam teda tie maximalky, no a, daju sa skusit setky 3 maximalky behom jedneho dna? alebo mam skusat iba jednu, a za dva dni dalsiu etc?

3. mno, vsade citam nejake tie silno fungujuce treningy na bench, ale moc som nenasiel treningy, ktore by boli cisto na zvysenie vahy na MT alebo na drepe, kedze to je moja taka slabina, tak ci teda su nejake take silovky specialne na mrtvoly a drepy?

4.ked robim brusaky, a berem si k tomu zavazie, mam si ho drzat za hlavou, ci na hrudi? ci je to jedno?

1) Po dvou týdnech pauzy rozhodně nepokračuj v peaku, resp. ve druhé fázi. Otázka je, jestli má cenu tu druhou fázi na dva týdny vůbec začínat. Asi bych na ty dva týdny před pauzou nějak protáhl fázi I., po těch dvou týdnech dal 1-2 comeback tréninky a peak / druhou fázi dal po nich.

2) Záleží jenom na tobě, na soutěži jedeš taky všechno v jeden den. Ale když si to rozložíš, tak nejenom potěšíš ego trošičku vyššíma maxkama, ale určitě i o něco snížíš riziko zranění skupin, co třeba při dřepu a mrtvole zabírají zároveň. Takže bych dal jeden trénink maxka na squat + bench, druhej maxka na mrtvolu.

3) Třeba Folis jel benchpress killera i na squat a dead, takže není problém si takhle nějakou rutinu upravit. Jinak když budeš hledat, tak najdeš i jinačí spešl sestavené lifterské rutiny, něco tady mám možná někde i v excelu...

4) je to jedno, dej si ho tam, kde ti to víc vyhovuje a kde dokážeš držet trup (záda) při tom cviku ve správné pozici

Restor

Příspěvekod Restor » 11. pro 2009 20:46

mno skoda je, ze uz som tu druhu fazu zacal :)

ale nejak to poriesim, asi hodim teraz na tyden nejaku udrziavacku, a v januari zacnem znova 2fazu od zaciatku

cize ak tomu spravne chapem, tak to iste ako BPK akurat pomenim serie a opakovacky benchu s mrtvolou trebars? A tak?
Obrázek

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 11. pro 2009 21:19

Restor píše:cize ak tomu spravne chapem, tak to iste ako BPK akurat pomenim serie a opakovacky benchu s mrtvolou trebars? A tak?

Zkus Folisovi napsat PM a třeba ti k tomu řekne i nějakou osobní zkušenost...i když těžko říct, je tajemnej jak hrad v Karpatech :lol: Určitě bude potřeba líp jak kdy jindy nastavit intenzitu aby ses neodpálil, jestli tam měl jinačí změny nevím...

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 12. pro 2009 16:06

blaster18 píše:
Restor píše:cize ak tomu spravne chapem, tak to iste ako BPK akurat pomenim serie a opakovacky benchu s mrtvolou trebars? A tak?

Zkus Folisovi napsat PM a třeba ti k tomu řekne i nějakou osobní zkušenost...i když těžko říct, je tajemnej jak hrad v Karpatech :lol: Určitě bude potřeba líp jak kdy jindy nastavit intenzitu aby ses neodpálil, jestli tam měl jinačí změny nevím...

Karpaty se hlásí. :P Neměl jsem tam žádné změny, prostě jsem to jel jako Killera, jen místo benche dosadíš dřepy a mrtvoly, toť vše. :)

Zpět na “Začátečníci”