Kontrola jídelníčku DIETA

vše co má souvislost se správnou stravou

Moderátoři: pascal, keba

smash

Kontrola jídelníčku DIETA

Příspěvekod smash » 18. zář 2012 16:27

Výška - 179cm
Váha - 78kg

Jsem po objemu chci teď před zimou sundat cca 6kg, vím že moje váha není na hubnutí, ale přes břicho už se mi udělal velkej špek a celkově se necítím tolik fit.

Můj denní jídelníček teď vypadá takto:

Snídaně: 3 bílky, 1 žloutek, 2 rýžový platky
Svačina: Celozrnný rohlík s gervais a šunkou
Oběd: buď plátek kuřecího nebo nějáký testovinový salát atd...
Svačina: Celozrnný rohlík s gervais a šunkou
Večeře: zel. salát nebo testovinový salat s kurecím nebo něco tomu podobného
2. večeře: tvaroh

Chodím 3x týdně do posilovny ( po treningu 15min rotoped) a 4x týdně chodím běhat cca na 40min.

Předem děkuji za nározy a gl všem bez vyjímky.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 19. zář 2012 15:55

svacina, obed (varinat cestovinovy salat), vecera vobec nesu jedla co by som do akejkolvek diety doporucil
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

smash

Příspěvekod smash » 19. zář 2012 16:39

A co bych měl když tak vyměnit za tu svačinu?

Večeři teda budu dávat plátek kuřecího na vodě se zeleninou to je ok ne?

A oběd nevim mno jak to vyřešit nejím ryby a do kureciho se mi nechce 2x denně nechce.
Předem dík za odpověď...

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 19. zář 2012 16:42

cisto podla odpovede, ti skusim dat uplne inu radu ... kazda dieta by mala mat nejaky zmysel ... dieta nieje o tom, ze das 6 dietnych jedal dokopy ...

cize, skus sa poobzerat a najst si nejake diety co sa ti budu snazit a skus potom daco zosmolit ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

smash

Příspěvekod smash » 19. zář 2012 21:53

ok diky nad tim jsem nezapremyslel... zvolím tedy nejake mírnejsi sacharidove vlny. dik

smash

Příspěvekod smash » 9. pro 2012 15:45

Ahoj nechci zakládat nové téma tak snad si někdo všimne a pomůže mi s pár otázkami ohledně stravy.

1) V poslední době řeším jeden problém, a to jest potréningová strava, abych vás uvedl do mé situace jsem teď ve fázi, kdy se snažím shodit většinu svého podkožního tuku.

Jedná se mi o tento výrok: všeobecně se doporučuje, že pokud jsme v dietě je dobré po treningu nejíst + nejlépe je dobré to doplnit 20min cardio treningem (ihned po treningu klasickém).
Jenomže někdo naopak doporučuje doplnit po treningu jak sacharidy tak bilkoviny i přes dietní období.
Ptám se tedy, kde je pravda a zda-li by mi někdo mohl napsat jak to tedy je :DDD

Ještě doplnim, že jsem za poslední 3 mesíce dal dolů cca 8,5kg a držel jsem se prvního pravidla čož je: cardio po treningu + cca 45min - 60 min bez přísunu bilkovin a sacharidů, ale všiml jsem si velkého úbytku svalové hmoty. Nejvíce to odnesly nohy.
2) Mám ještě jednu offtopic otázku: Jedná se mi o délku treningu, v poslední době dost často můj trening trvá i 2 hodiny. A nevím zda-li bych to neměl pro lepší progres rozdělit do více dnů. Jelikož co si pamatuji tak trening by měl mít okolo hodiny, max. hodinu a čtvrt.
Předem dík za odpověď…

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 9. pro 2012 19:48

1) zalezi od zvysku dna (vid warrior diet, carb backloading)

2) zalezi od treninku, ale pokial to nieje nejaky "sheiko" tak sa tam asi zbytocne flakas

smash

Příspěvekod smash » 11. pro 2012 18:12

Moc dík za reakci, ale mohl bys tu prvni odpověď nejak definovat?

- jinak trening jsem trošku přepískl samozžejmě že 2h jsem ve fitku ale 15min je strečing a 20min kolo takze cviceni samotny je tak na hodinu a čtvrt...

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 12. pro 2012 15:16

Definovat asi ne, to by neslo, ale nejak sa rozpisat hej ...

V kazdej diete proste potrebujes mat fazu, ked cielene "hladujes" a potom ked cielene doplnas ... cize ked cez den davas sice dietnu stravu, ale aj nejake zdroje energie (sachri, tuky), tak kludne mozes po treninku ist bez sachrov kompletne ...

ked ides neco ako warriors diet, kde cez den prd zjes, tak je len logicke, ze si mozes dovolit po treninku doplnat aj sachre ...

diety, kde za cely den ides rovnomerne povedzme 8 jedal po 20g sachrov, sice mozu prinasat vysledky, ale cyklovane narazove hladovenie/doplnanie funguje lepsie ...

smash

Příspěvekod smash » 17. pro 2012 23:34

diky moc za objasnění.

smash

Příspěvekod smash » 18. pro 2012 21:12

Ahoj ještě se chci zeptat na jednu otázku, ale nechci kvuli tomu opět zakládat nový topic, at tu nespamuju tak se omlouvám předem za offtopic.

Jedná se mi o mou redukci tuku. Z poslední dobu jsem hodně zhubnul moje současná váha je něco pod 70kg, (výška 179cm). Jde mi o to, že už cítím že hubnu příliš moc v poměru tuky vs svaly v neprospěch svalů. Samozřejmě se snažím o kvalitni jidelnicek atd..

Ale stále mám větší množství tuku uloženo na břichu. Vím, že pravidlo říká když hubneš tak všude nelze pouze jen jednu partii.
Bylo mi razeno, že pokud nemůžu zbytek tuku dostat z břicha abych cvičil břicho tak abych se na něm potil a další pomůcka potravinářská folie přes břicho atd., spalovače?

Otázka zní jsou tyto pomocné složky nějákým způsobem prospěšné nebo prostě musím zhubnout víc. Abych řekl pravdu víc hubnout už nechci necítím se dobře, ale chci mít tělo vysekané abych věděl na čem jsem a jak moje svalové partie vypadají (především břicho).

Předem dík za odpověď.

levakbob

Příspěvekod levakbob » 19. pro 2012 9:58

No nevím, ale jestli se snažíš o kvalitní jídelníček a hubneš svaly na úkor tuku, tak se buď moc nesnažíš, anebo máš špatný jídelníček. Osobně těm "babským" povídačkám nevěřím, sám jsi říkal, že víš, že tělo se tuku zbavuje v celku a ne jen na jednom místě, takže tomu tou folií moc nepomůžeš a spíš si zapaříš břicho...

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 19. pro 2012 15:13

179/70 mi u chlapa nepripada ako dovod ist dietov proti tukom ... skor by som prv daco naspat nabalil, nech mas co rysovat ... bez urazky

smash

Příspěvekod smash » 20. pro 2012 15:24

No já abych to uvedl na pravou míru. Nikdy jsem neměl posilování jako životní styl, ale prostě když jsem se necítil fyzicky dobře tak jsem změnil jidelníček a chodil třeba pul roku do posilky a pak opět vysadil (NEJHORŠÍ VĚC CO MUZU UDELAT).

Moje standartní váha v objemu je 81-84kg.
Moje váha když jsem necvičil 73-76kg.

Nikdy se mi v objemu esteticky moje postava nelíbila a tak jsem si teď řekl cca před pul rokem, že zkusím něco nabrat (79kg) a vzápěti zkusim jak by postava vypadala s obsahem tuku takovým, aby veškeré svalstvo bylo vidět. Teď jsem na 69kg a stále můžu říct, že mam na sobě tuk takový, že nejsou vidět kvalitně břišní svaly, triceps atd...

Dostal jsem typ, že dokud to poradne neprorýsuju nikdy neuvidim jak na tom opravdu jsem a na čem je potřeba zapracovat, a to mi příjde logické a pravdivé.

Mojím cílem je spíše postava FITNESS než BODYBUILDERA.

Navíc nevím, kdy se na cvičení zase vyprdnu (snad už nikdy), ale pro mě je daleko lepší cesta být stále vyrýsován a v top formě a s váhou jít postupně nahoru než (nabrat/shodit) a takto stále dokola sic je to určitě jednodušší forma, ale pro mě psychicky moc náročná.

Takže jakým myslíte, že bych se měl dát směrem. Už dále neshazovat postupně nabírat a doufat, že časem se to prorýsuje nebo ten tuk ještě shodit a poté až nabrat.

P.S. omlouvám se, že se ptám na takové podivné otázky a řeším ještě podivnější situace, ale pro mě je to tabu a těžko bych našel lepší a zkušenější lidi jinde na internetu než tady.

levakbob

Příspěvekod levakbob » 20. pro 2012 16:36

Pokud máš 69 kg, tak s tvou výškou bych tě teď tipl na anorektikfitness. Měl bys správně jíst, tvrdě trénovat a budeš vypadat podle svých představ - nejúčinnější spalovač tuku jsou totiž svaly. Rozhodně se neboj toho, že budeš při treninku 3x týdně vypadat jako Coleman v nejlepších letech.

Zpět na “Výživa/diety”