Mají ženy trénovat jinak než muži?

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

Uživatelský avatar
J_Dogg
Site Admin
Příspěvky: 5196
Registrován: 10. črc 2006 12:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Mají ženy trénovat jinak než muži?

Příspěvekod J_Dogg » 12. pro 2006 15:19

Should Females Train Differently Than Males?
by Joe DeFranco

Když se mě lidé ptají, jaké jsou největší rozdíly mezi silovými tréninky pro muže a ženy, moje odpověď je obvykle překvapí. A to proto, že základní principy, by měly být pro obě pohlaví stejné: tedy začít trénovat cviky s vahou vlastního těla předtím, než začnu trénovat s přídavnou zátěží, trénovat střed těla (břicho a spodní záda), dávat přednost kombinovaným vícekloubovým cvikům namísto izolovaných a zaměřit se v tréninku na posílení řetězce svalů zadní části těla (hamstringy, gluteus, spodní záda).

Přes mnohé podobnosti v tréninku mužů a žen, je třeba zvážit některé lehké odlišnosti. Za prvé, ženy dospívají dříve než muži. Proto by měly začínat se silovým tréninkem dříve než oni. Dále, protože ženy mají přirozeně méně svalové hmoty než muži, snadno u nich dochází k ochabování svalstva.
Vynechání silového tréninku ženami je pro ně mnohem dramatičtější, než u mužů.

Silový trénink skýtá ženám ty samé výhody co mužům. Bez ohledu na sport nebo pohlaví, každý sportovec může těžit z větší sprinterské rychlosti, balance, síly, nižší hladiny tělesného tuku a nižší pravděpodobnosti zranění - toto všechno dokáže silový program. Podle provedených studií bylo zjištěno, že silový trénink má pozitivní vliv na hustotu kostí, což snižuje riziko osteoporózy ve starším věku.

Dokonce i se všemi těmi pozitivními výsledky studií provedenými na silový trénink žen, dostávám stále tu samou otázku: "A nebudu vypadat jako muž, když budu ty váhy zvedat?" Moje odpověď je: Absolutně ne! Veškerá odlišnost v množství svalové hmoty mužů a žen je závislá na hormonech. Speciálně na testosteronu. V průměru mají muži 10x vyšší hladinu testosteronu než ženy. Dokonce i žena beroucí AS nedosáhne vzhledu muže. Je rozdíl v rozdělení svalové hmoty mezi muži a ženami hlavně v horní části těla. Je důležité si zapamatovat, že mužské hormony a rozložení svalů na těle jsou hlavními důvody, proč muži mají více svalové hmoty než ženy. Tyto dva faktory jsou zásadní, proč muži, co trénují silově rostou rychleji než ženy.

zdroj: zde

Zpět na “Trénink”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů