13 064 Shybů v 5ti měsících

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 15. srp 2011 17:18

Obrázek

V květnu jsem narazil na kamaráda, kterého jsem neviděl od Vánoc. Zeptal se mě co jsem prováděl od našeho posledního setkání.

Shyby, odpověděl jsem.

Nebyla to nadsázka. Od 5. ledna do 10. června tohoto roku jsem jich udělal 13 064. Jelikož se moje váha pohybuje mezi 210 – 215 librami (95,3 - 97,5kg), tak to nebyl jednoduchý úkol a po mnoho dnů jsem se ptal sám sebe, zda má tato absurdita nějaký potenciál.

Proč jsem to dělal? Soudím, že jen jako takovou osobní výzvu. Také jsem věděl, že bych se mohl hodně naučit ohledně této cesty. Shyby vždy byly součástí tréninkových programů mých klientů, takže zatímco jsem měl víc než dost údajů s ohromným množstvím rozdílných technik, neměl jsem [i]tento[i/] druh údajů.

Co by se stalo, kdybych chrlil zdánlivě nekonečné počty opakování každý den? Zůstal bych ležet v pekle zánětů po měsíci? Nebo by moje svaly našly cestu jak se adaptovat a růst?

Shyb, jako všechny ostatní cviky s vlastní vahou, nejlépe reaguje s vysoko frekvenčním plánem. Můžete se zvětšit, o hodně zvětšit s některými cviky s vlastní vahou, ale jen pokud jich uděláte dostatečný počet. Ve většině případů je to mnohem víc než si myslíte, že je vaše tělo schopné zvládnout.

Zde je pět věcí, které jsem se naučil a které vám pomohou ovládnout tento základní silový cvik.

1. Trénink do selhání může být dobrá věc
Obrázek

Čtvrtého dubna, jsem byl 100 dní ve shybovacím šílenství. V tomto bodě bylo provedeno 5070 shybů. Když jsem začal s výzvou byl jsem schopný udělat jen 12 shybů v plném rozsahu pohybu. Ve stém dni jsem byl schopen jich udělat 19. To není zas tak dobrá návratnost této šílené investice.

Až do té chvíle jsem se vyhýbal selhání v každé sérii. Ve většině případů jsem nechal tak čtyři nebo pět opakování „v díře“ (myšleno jako rezervu). Například v den, kdy jsem udělal 70 shybů jsem udělal deset okruhů po sedmi opakováních kliků a výpadů mezi každou sérií shybů. Dokonce v desátém kole jsem stále měl dvě nebo tři opakování v díře.

Můj důvod pro vyhýbání se selhání byl jednoduchý: obrovský objem by měl přidat hodně opakování k mému maximálnímu počtu shybů.

Nepřidal.

Když jsem začal tuto osobní výzvu neměl jsem žádný specifický cíl než jen dělat tyhle zatracené věci každý den a každý den přidávat další opakování. Věděl jsem že moje paže a horní záda by měly růst a také jsem věděl že by moje výkonnost co do maximálního počtu měla narůstat. Kromě toho jsem z nich chtěl udělat část mého každodenního života abych viděl co se stane.

Jak již bylo uvedeno, prvních 100 dní příliš neudělalo pro zvýšení maximálního počtu opakování vzhledem ke zvyšování pracovní zátěže. Ale má horní záda a má předloktí narostla, o čemž svědčí mé nyní nově škrtící košile.

Tak jsem se rozhodl, že je čas pro nastavení sérií k maximálnímu zvýšení mého maximálního počtu udělaných shybů. Začal jsem každou sérii tlačit na pokraj sil a zastavoval pouze v soustředěném selhání. V poslední sérii každého tréninku jsem zvyšoval své požadavky a držel v pozici selhání – ve střední pozici opakování, tak 4-5 sekund abych přetížil menší motorické jednotky.

To bylo poprvé po letech co jsem šel při nějaké sérii do selhání. Můj maximální výkon na shybech začal konzistentně růst každých pár tréninků.

Zajímavé je, že hypertrofie mých horních zad se náhle zastavila zatímco jsem začlenil série do selhání. Možných příčin je více. Možná že moje tělo již přidalo veškerou potřebnou hmotu horních zad a paží, která byla potřeba k podpoře vysoko frekvenčních shybů?

Je to obtížné určit na základě mého „n=1“ širokého vzorku.

Jedna věc je jistá. Když jsem neustále zvyšoval objem a vyhýbal se selhání s rychlými opakováními, moje horní záda rostla. Když jsem začlenil série do selhání, moje hypertrofie se zastavila, ale moje maxko na opakování se zvýšilo. Trénink do selhání s vyšším počtem opakování je skvělý pro vytrvalost, ale asi na nic jiného.

2. Musíte uvolnit zápěstí
Obrázek

Než jsem začal, byl jsem si dobře vědom možného traumatu, které by tenhle shybový blitzkrieg mohl rozpoutat v mých loktech. Většina kluků přestane dělat vysoko frekvenční shyby kvůli zranění lokte. Někdy se problém objeví v rameni. V obou případech je viník stejný.

Když taháte ve vertikální rovině vaše zápěstí se chtějí přirozeně vytočit. Jak moc se vytočí záleží na vaší kosterní struktuře a mobilitě měkkých tkání. Bez ohledu na to, vaše zápěstí nikdy nechtějí být uzamčeny na místě při tomto cviku.

To je snadné ověřit. Cvičte tři až maximum opakování na kruzích a sledujte co vaše zápěstí dělají při cvičení z plného visu při silovém cvičení – nikdy nejsou plně vytočené směrem ven.

Pokud se zápěstí nemohou přirozeně otáčet, stres vede přímo na loket, což vede k bolesti a zánětu. Poté se i rameno připojí k této bolestivé oslavě. Pozorujete-li pohyb ramene zatímco někdo dělá shyb na fixní hrazdě, vypadá to stejně jako když dělá to samé na kruzích.

Nicméně, jsou zde malé biomechanické změny, kdy se zápěstí nemohou otáčet. Možná nebudete schopni spatřit rozdíl, ale nakonec ho budete cítit když skrytá dysfunkce vystrkuje svoji škaredou hlavu jako svalovou bolest.

Samozřejmě, plno lidí dělá shyby z fixní hrazdy každý den, nebo každý druhý den a nemají žádné problémy. Nejčastěji je to proto, že jejich frekvence je dostatečně nízká aby se jim vyhnuli. Nicméně, s vysokou tréninkovou frekvencí budete muset dělat vše správně od začátku. Pro shyby to znamená dovolit zápěstím jejich přirozenou rotaci.

Takže, pokud si z nějakého nepředstavitelného důvodu nemůžete získat přístup ke kruhům, nebo TRX popruhům, tak dalším nejlepším možným řešením je provádět vysoko frekvenční shyby neutrálním úchopem, na tlusté hrazdě. Kladivový úchop je nejšetrnější na lokty a použití tlusté hrazdy více přenáší stres mimo ně. Nicméně, stále budete radši utíkat do problémů, dokonce s neutrálním úchopem na tlusté hrazdě, pokud jich uděláte dost.

Absolutně nejhorším viníkem jsou shyby podhmatem z fixní hrazdy. Jen se pověste z hrazdy se supinovanými dlaněmi a budete cítit napětí v loktech. Doporučoval jsem shyby podhmatem na hrazdě celé roky, ale věci se prostě mění. Kompletně jsem je vyřadil ze všech svých současných tréninkových plánů protože uzamykají zápěstí v té nejvíce stresující pozici až k loktům.

Vaše tělo je stejně hodnotné jako kterékoliv mnoha milionové tělo kdejakého sportovce. Nenechám dělat žádného atleta shyby z fixní hrazdy a neradím to ani vám. Riziko nestojí za možnou odměnu. Na shyby používejte kruhy.

3. Svalstvo horních zad je obtížné přetrénovat
Obrázek

Jedna z největších lekcí, které jsem se naučil je, jak houževnaté horní zádové svaly jsou vzhledem k vysoko frekvenčnímu tréninku. Vydrží skutečně hodně týrání a naučí se regenerovat skutečně velmi rychle. Je pěkně COOL když uděláte 100 shybů v pondělí, 101 v úterý a 102 ve středu bez zbytkové bolestivosti nebo únavy.

Nechápejte mě špatně, provádění shybů dennodenně způsobuje bolest během prvního týdne, nebo tak nějak. Ale po několika týdnech jsem cítil že se moje horní svaly plně zotavily. No, až na jedno místo.

Je zde oblast v zadní části vašich ramen, kde se malý sval oblý (teres minor), latissimy a zadní delty sbíhají. Tato oblast je hned za vaším podpažím a je často bolestivá na dotek, dokonce i u lidí, kteří dělají tuny shybů. Nicméně, když začnete dělat tuny shybů bude to oblast, která vás bude bolet nejvíce. Budete cítit bolest při natažení jakmile se při prvním opakování pověsíte.

Nechtěl jsem žádné měkké tkáni přidávat žádnou extra práci, s výjimkou oblasti v zadních deltách. Lehněte si na bok s rukou nataženou nad hlavou do prostoru. Přejíždějte s tenisovým, nebo golfovým míčkem přes bolestivé místo po dobu 30s na každé straně každý večer. Bude to bolet jako čert. Také to uvolní tkáně a dovolí to vodě a živinám proniknout do oblasti k urychlení regenerace. Provádějte tak dlouho, dokud bolest nepoleví.

4. Musíte dělat to, aby jste se ve visu cítili co nejlépe

Během několika posledních let mnoho trenérů doporučovalo držet lopatky stažené dolů v plném visu. To vás nutí naklonit se dozadu a držet ruce mírně pokrčené. Dle stavby, lopatky nechtějí být tlačeny dolů a ani by neměly.

Nicméně, je zde další skupina lidí, která obhajuje plné pozvednutí lopatek ve visu. Ti si myslí, že je nejlepší nechat ramena pokrčená po celou cestu k uším k aktivaci latissimů a spodních trapézů. Dokonce nahráli video extrémního lopatkového pozvednutí a stáhnutí s rukama nataženými a uzamčenými k trénování tohoto motorického vzoru - motorického vzoru, který nikdy nebudeme opakovat v reálném životě.

Jak jsme se vytahovali ve vertikální rovině, lokty se chtěly napnout během lopatkové stažení. To je důvod proč je pro lidi obtížné vykonat čisté lopatkové stažení s nataženými pažemi. Náš nervový systém je pevně spojen s lopatkovým stažením a napnutím loktů tak, aby pracovali společně.

V roce 1997 jsem se zúčastnil semináře jedné nejmenované certifikace pořádaného jedním nejmenovaným biomechanickým expertem, který obhajoval lopatkové stažení s pažemi zaklesnutými. O pár let později se zapřel na tom, že tento cvik podporuje více funkční techniky přitahování kde lopatky a paže mohou pracovat v perfektní harmonii.

Naštěstí pro mě a pár dalších silových koučů, kteří se zúčastnili této události, nikdy jsme si jeho stupidní radu nevzali k srdci.

Takže, kde by vaše lopatky měly být při plném prověšení? Někde mezi plným pokrčením a stažením. Lopatky potřebují být zvednuté k zvýšení zapojení latissimů a spodních trapéz, ale neměly by se zvedat příliš, jinak ztratíte sílu a vystavíte tkáně nadměrnému tahovému zatížení. Opačný pohyb z této pozice nám pak připadá mnohem přirozenější.

5. Vaše předloktí a bicepsy nebudeme držet zkrátka

Může se zdát, že si předloktí akorát zničíte při tolika shybech. První týden bolely ale poté se začaly rychle regenerovat a přizpůsobily se novým požadavkům.

Přesto však doporučuji dělat jeden protahovací cvik na předloktí každý den. Jděte na všechny čtyři s pažemi propnutými a dlaněmi kolmo k zemi. Dál z vnějšku vytočte paže (vytočte malíčky směrem k podélné ose těla), takže vnitřek předloktí směřuje kupředu a vaše dlaně jsou stále na zemi. Budete cítit protažení v zápěstích zatímco budete hledat správnou pozici. Vydržte v této pozici po dobu 30 vteřin jednu, nebo dvě série každý večer.

Bicepsy nebyly určující faktor během této pouti. Po počáteční bolesti během prvního týdne se přizpůsobily.

Přímé odpovědi pro Denní shybovací plán
Obrázek
- Kdo by měl zvažovat dennodenní provádění shybů?

Někdo kdo jich již nyní udělá alespoň 10. Pokud jsi týpek co udělá jeden nebo dva shyby, nejsi na to slabý, jsi na to jen příliš tlustý. Shoď ten pivas a sleduj že budeš na shybech jak raketa.

- Kolik shybů bych měl každý den dělat?

Pokud zvládneš udělat jednu sérii po sobě jdoucích 10-15 opakováních, začni na 50ti opakováních každý den. Pokud už teď zvládneš něco okolo 25, jdi na 100 opakování, pokud na to máš čas. Pointou je udělat jich tolik na kolik víte že máte čas každý den dokud se nebudete nudit až k pláči.

- Vím že jsi říkal že kruhy jsou to nejlepší, ale co když mám jen hrazdu?

Pokud se chystáte začít dělat shyby každý den, tak je dělejte z kruhů, TRX popruhů, nebo z čehokoliv co umožní vašim zápěstím přirozené otočení. Pokud není jiné volby, držte se toho provádět shyby dvakrát či třikrát týdně s tlustým úchopem, kladivovým úchopem nebo nadhmatem. Ani nemyslete na to, že by jste dennodenně dělali shyby z fixní hrazdy.

- Mám problém s přítahem dokud se moje hruď nedotkne hrazdy, co bych měl dělat?

Je běžné si myslet, že je to kvůli nedostatku síly, ale častěji nastává nadměrný tlak v ramenech a T-páteři. Protahujte a pohybujte s těmito oblastmi a zvýšíte tak svůj přítah.

- Měl bych vynechat těžší shyby z mého hlavního tréninku?

Ano a budete rádi, že jste to udělali. Dělejte shyby každý den dokud nedosáhnete svého maximálního počtu, nebo dokud vaše záda a ruce nenabudou natolik, aby se to dalo považovat za úspěch vašeho plánu. Na tomto místě vraťte těžké silové shyby (s nízkým počtem op) do vašeho tréninku.

Dokončení shybu

Jsem si jist, že každý chrabrý čtenář T-NATIONu zná několik málo více, můžeme říci, příjemnějších věcí, které by mohl provádět každý den po dobu pěti měsíců, než dělat shyby, ale někdy musíte plavat proti proudu a zkusit něco nového, odlišného, nebo prostě šíleného.

Já byl vždy fanoušek obojího, jak vysoko frekvenčních tréninků, tak shybů, takže to byla jen otázka času kdy začnu válčit na obou frontách. Moje pěti měsíční odysea do svislého, šíleného přitahování mě naučila hodně ohledně toho jak moc toho tělo zvládne a jak současná tréninková dogmata mohou využít malou dávku vysoko frekvenčního programu. Plus moje záda a paže narostly. Jak si na tohle může někdo stěžovat?

Dodržujte výše uvedená doporučení a sledujte jakou změnu na vás muže pět měsíců zanechat.

Chad Waterbury
Originál online: http://www.t-nation.com/free_online_art ... n_5_months
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

Brozman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Brozman » 15. srp 2011 21:29

Vynikajuci clanok.

Obdivujem ta, ako dokazes prekladat take obsiahle clanky, mas u mna velky respekt.

V prvom rade sa ti chcem podakovat, ze si to sem hodil :)

Ale jedna vec mi je nejasna - autor tvrdi, ze neodporuca robit kazdodenne zhyby na fixnej hrazde, lebo je to neprirodzene pre zapastia.. A tu som sa trochu stratil - myslel pohyb zapasti ,,okolo hrazdy,, alebo ich rotaciu? ktora sa neda naozaj na tej fixnej hrazde dosiahnut.

Neviem ci som to povedal dost zrozumitelne, ak ano, poprosim o odpoved.

A ked si to tak premietnem do skutocneho zivota - tie kruhy su predsa pre cloveka menej prirodzene ako napr. nejaky konar, nie? (konar = hrazda)

Diky.

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 15. srp 2011 22:24

Dik za pochvalu, vzdycky kdyz se do toho pustim, tak si rikam, ze to je naposled.
Zrovna ta pasaz se zapestimi me prisla jako jedna z nejtezsich a sam nevim jestli jsem tomu rozumel.
Ale k dotazu. Myslim, ze mysli pohyb zapesti smerem do stran, osobne mi prijde, ze je to mnohem vic videt na nadhmatu, nez na podhmatu, kterej Waterbury uz uplne zatracuje. Zitra mam v planu tahy, takze az budu delat shyby, tak si toho zkusim vsimnout jak se zapesti vytaci pri ruznych uchopech, kdyz na neco prijdu, tak to sem napisu. Na kruzich by to melo byt v pohode, protoze tam se ti cely zapesti i s kruhem otoci tak jak to telu vyhovuje.

Babis
Supporter

Příspěvekod Babis » 15. srp 2011 22:29

pěknej článek a měl si to hned.. :thumbsup: teď abych si na hrazdu přidělával kruhy.. :lol:

Ocelák

Příspěvekod Ocelák » 16. srp 2011 10:35

Jimi dobrý a zajímavý článek. Velmi pěkná práce!!!!

Brozman píše:
Ale jedna vec mi je nejasna - autor tvrdi, ze neodporuca robit kazdodenne zhyby na fixnej hrazde, lebo je to neprirodzene pre zapastia.. A tu som sa trochu stratil - myslel pohyb zapasti ,,okolo hrazdy,, alebo ich rotaciu? ktora sa neda naozaj na tej fixnej hrazde dosiahnut.

Neviem ci som to povedal dost zrozumitelne, ak ano, poprosim o odpoved.

A ked si to tak premietnem do skutocneho zivota - tie kruhy su predsa pre cloveka menej prirodzene ako napr. nejaky konar, nie? (konar = hrazda)

Diky.

Stím zápěstím, pokud děláš shyby na pevné (fixní) hrazdě, tak zápěstí a všechno se musí podřídit té tyči, a je na něj vyvýjen velký tlak/ nápor. Po nějaké době tě můžou začít bolet šlachy v zápěstí. Kdežto pokud děláš přítahy na trx nebo na kruhách, je to pohyblivý nástroj, tudíž se otáčí a přispůsobuje tobě a tomu, co je pro tvý zápěstí, loket a rameno přirozené.

Jedna zkušenost: Mám kamaráda ze závodů, který cvičí shyby jen nadhmatem ( má zkrácené šlachy a nemůže jít podhmat- nevytočí tam tu ruku) , a už kolik let se plácá okolo 20 shybů ( prokletý číslo :lol: ). Na doporučení Jana Kareše ( to je ten týpek jak dá přes 250shybů v kuse )
zkusil trénink popisovaný v článku, každý den dělal 100shybů. A 5 týdnů na závodech když jsme se viděli, dal 22 shybů. Tudíž asi efekt to nějaký mělo, ale za tu cenu ( shybovat denně 100x) si myslím že to nestojí. Navíc z toho nebyl moc nadšený ( z toho treninku) a byl k tomu nakonec dost skeptický.
CO vím, borci co dávaj na závodech nejvíce shybů ( okolo 40), jedou všichni podhmat, většinou jsou to kluci co šplhají, a většinou mají sezonu rozdělenou na cykly. Tzn pokud jsou závody na jaře, na podzim shybují velké objemy shybů ( 3xtýdně +200opak), a pak k blížící se sezoně jsou to intenzity, snaží se o větší dynamičnost pohybu, přidávaj zátěž. Tuto cestu bych chtěl na příští sezonu taky vyzkoušet, ze zkušeností co sem slyšel, vede k nejlepšímu uspěchu.

pap

Příspěvekod pap » 25. zář 2011 10:30

podle tohohle článku jsem to chvíli zkoušel.zaměřil jsem se spíše na kliky a shyby byly až jako druhý.jel jsem to celkem 25 dní.první cyklus byl 9 dní v kuse a pak jsem dal kvůli zádum den volna.za těch 9 dní jsem dal 930 kliků a 488 shybů.druhej cyklus byl zase 9 dní a to jsem dal 990 kliků a shybů jen 329 ,protože jsem je jel jen 5 dní.zase den volna a pak už jen za 5 dní 480 kliků a shybů za dva dny 90.vůbec mi nevadilo cvičit tak dlouho v kuse jen dva cviky.v posilce jsem trávil max 30 minut.u shybů jsem střídal úchopy nadhmat,podhmat,úzký,široký a ke konci jsem přešel na kladivový úchop.a tak s předloktím nebyli žádný problémy.na začátku jsem vážil 94 kg a na konci 95.3 kg.změřil jsem jsem si hrudník 121 cm a na konci 122,5 cm a ruku 42 cm a na konci 42,5 cm.nic jinýho mě nezajímalo :-)
koupil jsem si protein a kreatin.stravu jsem vůbec neupravoval a dál jsem se příšerně stravoval(klobásky,pivíčka atd) a jen jsem se snažil 2x za den si dát kokteil z proteinu.
závěr - kliky šly nahoru neskutečně.jak počet tak provedení tak pocit při cvičení.u shybů nevim.nebavily mě a hlavně jsem je kvůli bolestem kříže nemohl jet každej trénink.jsou těžký ale asi budou dost dobrý.
jestli se mi někdy zlepšej záda tak se k tomuhle určitě zas vrátim a věnuju mu celej měsíc
ještě musim dodat,že nebyl cíl zvýšit počet op v sérii,ale jen to vyzkoušet
Polib mi můj naleštěnej zadek! Bender Bending Rodriguez
supr http://forum.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=4539

torgar

Příspěvekod torgar » 6. říj 2011 10:01

Tohle je moc zajímavej článek, přemýšlim, že bych to na sobě zkusil, ale nerad bych se na tom dojebal:-) Jel bych 4xtýdně normální trénink a každý den navíc třeba 50shybů...

coolturista
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod coolturista » 6. říj 2011 18:20

Svalstvo horních zad je obtížné přetrénovat

to je trochu blbost, pretrenovani je stav tela a ne otazka jedny partie popr.skupiny partie

Jinak par poznamek k tomu,

proti shybum nic nemam a ted je zarazuju pravidelne, ale kdyz se podivame na zapojeni svalu na EMG tak zdaleka tak super nejsou.

Kdybych to jel timto stylem, tak me to pravdepodobne bude celkem limitovat na treninku zad (pritahy v predklonu, kladky) a na treninku ramen (tlaky na ramena), mozna i jinde..

nerikam ze kratkodobe je to nejakej megapruser, ale pri tomto cviceni si zdaleka nevykompenzujete ramenni kloub jinymi cviky, to byste je museli jet stejnym stylem

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 6. říj 2011 23:29

coolturista píše:
Svalstvo horních zad je obtížné přetrénovat

to je trochu blbost, pretrenovani je stav tela a ne otazka jedny partie popr.skupiny partie

Tady je to spis asi mysleno ve smyslu odpalit, znicit apod...

Dyas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dyas » 7. říj 2011 18:29

me tohle dost pripomina treninkovou vyzvu od Chada Waterburyho, kde se jedou shyby, kliky a vypady kazdy den celych 60dni a jednomu, co to jel spolecne se silovym treninkem, zustala vaha, ale o vic nez palec se mi zmensil pas, o pul palce vetsi stehna a paze a o palec vetsi hrudnik a vyrysovany :) kdyztak trenink zde: http://www.kulturistika.com/chad-waterb ... -vas-vyzvu
První odchází vůle, až potom síla
Když jdeš k zemi, musíš znovu vstát a bojovat

torgar

Příspěvekod torgar » 13. říj 2011 14:38

Dyas píše:me tohle dost pripomina treninkovou vyzvu od Chada Waterburyho, kde se jedou shyby, kliky a vypady kazdy den celych 60dni a jednomu, co to jel spolecne se silovym treninkem, zustala vaha, ale o vic nez palec se mi zmensil pas, o pul palce vetsi stehna a paze a o palec vetsi hrudnik a vyrysovany :) kdyztak trenink zde: http://www.kulturistika.com/chad-waterb ... -vas-vyzvu

Tak to se mi zdá taky super. Rozhodně něco z toho vyzkoušim a případně natrvalo zařadím do svého života. Hrazda už je doma, teď jen jí přišroubovat.

Dyas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dyas » 16. říj 2011 13:00

torgar píše:
Dyas píše:me tohle dost pripomina treninkovou vyzvu od Chada Waterburyho, kde se jedou shyby, kliky a vypady kazdy den celych 60dni a jednomu, co to jel spolecne se silovym treninkem, zustala vaha, ale o vic nez palec se mi zmensil pas, o pul palce vetsi stehna a paze a o palec vetsi hrudnik a vyrysovany :) kdyztak trenink zde: http://www.kulturistika.com/chad-waterb ... -vas-vyzvu

Tak to se mi zdá taky super. Rozhodně něco z toho vyzkoušim a případně natrvalo zařadím do svého života. Hrazda už je doma, teď jen jí přišroubovat.

ja jsem to jel o prazdninach ale asi do 48-52dnu pak me to nejak prestalo bavit ale chci to jet znovu a dotahnout do konce ... vysledky byly ale asi ze jsem to nedotahl do konce tak ne tak velky - nemeril jsem ale potom co jsem s tim skoncil mel jsem lepsi fyzicku, vetsi hrudnik a trochu paze - stehna a pas nwm to mi pripada i kdyz se zvetsi nebo zmensi porad stejny :)
První odchází vůle, až potom síla

Když jdeš k zemi, musíš znovu vstát a bojovat

Zpět na “Trénink”