Pětihvězdičkové tréninky paží

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

Uživatelský avatar
J_Dogg
Site Admin
Příspěvky: 5196
Registrován: 10. črc 2006 12:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Pětihvězdičkové tréninky paží

Příspěvekod J_Dogg » 20. črc 2006 9:32

Vedle "šesti balíčků" na břiše nejvíce mužů chce mohutné paže. Místo toho, abych vás unavoval tunami slov o anatomii a psychologii tréninku paží, půjdu hned k věci.
V tomto článku vám dám hlavní mustr, jakousi antologii nejvíce prospěšných a nejúspěšnějších tréninků paží v historii.
Vždy jsem si psal, co jsem cvičil za trénink a bodoval jsem jej od jedničky do pětky. Pět bodů bylo nejvyšší hodnocení. Bylo to, jako když se určuje kvalita hotelu, pětihvězdičkový hotel má samozřejmě nejvyšší rating a podobně to bylo i s mými tréninky. Tréninky s hodnocením 1 a 2 jsem automaticky házel do koše. Pokud někteé tréninky dosáhly hodnocení 3 a 4, dále jsem je upravoval, aby dosáhly vyššího ohodnocení. Když se to vyplatilo, dostaly 5 bodů, když ne, patřily do odpadu.
Tréninky s hodnocením 5 jsem si zapisoval jako "pět hvězdiček" a později jsem se k nim rád vracel, když jsem cítil potřebu více se zaměřit na trénink paží. Často jsem se řídil tréninky známých trenérů nebo kulturistů, ale vlastní poznání mělo samozřejmě také významný podíl.
Tyto tréninky vynesou vaše bicepsy a tricepsy na novou úroveň svalové hmoty a síly. Přečtením těchto řádků nic neriskujete, ale jejich použitím v praxi si určitě pomůžete. Možná to bude nejzajímavější tréninkový článek, jaký jste kdy četli!
Tréninková frekvence
Doporučuji opakování těchto tréninků ne víc jak dvakrát v týdnu a ne méně než jednou týdně. Frekvence tréninků závisí na tréninkovém splitu, jaký právě jedete. Je dobré, pokud cvičíte třikrát nebo čtyřikrát do týdne, nebo systémem 2+1, 2+2. Pokud cítíte potřebu delšího času na zotevení, pak cvičte 2+1, 1+1,1+1.
Tempo
Tempo znamená rychlost, jakou vykonáváte jednotlivá opakování. Obvykle bývá tempo popisováno v čtyřčíselné preskripci. Například tempo 4020 bývá vysvětleno následovně:
- ekcentrická fáze: negativní pohyb, spouštění váhy dolů trvá 4 vteřiny
- strečovací/protahovací fáze: mezi ekcentrickou a koncentrickou fází 0
- koncentrická fáze: pozitivní pohyb, zvedání nahoru - 2 vteřiny
- kontrakční fáze: mezi koncentrickou a ekcentrickou fází 0
Pokud v některém tréninku není popsáno tempo, pak cvičte tak, že ekcentrická fáze (negativní) je obvykle dvakrát delší než koncentrická (pozitivní). Cvičte kontrolovaným tempem.
Postup
Tyto tréninky musí být prováděny velice pečlivě a soustředěně od jednoho k druhému. Každý trénink si přidávejte váhu. Protože paže jsou malou svalovou partií, použijte princip "mikropřetížení", tedy každý trénink si přidávejte váhu třeba jen o jedno kilo. V amerických posilovnách jsou závaží obvykle odstupňována po dvou a půl kilech. Je důležité mít dostatek takových menších závaží.
Supersety na antagonisty
Supersety jsou velice účinnou metodou v tréninku paží. Antagonistický superset na bicepsy a tricepsy s malými nebo žádnými pauzami mezi sériemi jsou skutečně skvělou intenzívní technikou přinášející výborné výsledky.
Antagonistické supersety jsou popsány jako A1 a A2. Platí, žeA1 je prvním cvikema A2 druhým cvikem ,který budete cvičit jen s malou přestávkou. Cviky, které budete cvičit na různé partie bez přestávky jsou označeny A1, B1, C1 a tak dále.
Supersety na jednu partii
Opět velmi dobrá technika na povzbuzení svalového růstu. Obvykle se používá u tréninku břicha, kde se supersetuje horní a spodní oblast. Odcvičte cvik A1 a hned jděte na cvik A2, teprve pak si dejte pauzu a odcvičte znova.
Já osobně věřím, že supersety na stejnou svalovou partii jsou lepší pro účely kulturistiky, protože lépe budují svalovou hmotu, zatímco supersety antagonistické zlepšují sílu. Doporučuji ale obojí, protože bez síly se těžko doberete větších svalů.
Trisety
To znamená provádění 3 cviků hned za sebou na jednu svalovou partii bez přestávky. Jsou ještě o něco intenzivnější než supersety. Práce, kterou vykonáte v tréninku je mnohem vyšší a těžší díky vysoké hustotě. Trisety jsu velmi obtížné a vyžadují hodně energie.
Trisety jsou v kulturistice jedinečnou metodou, zvláště pak v tréninku paží. Osobnosti jako Larry Scott nebo Vince Gironda přímo doporučovali využití supersetů a trisetů v tréninku paží. A proč? Protože fungují!
Tréninky
Na začátek jsme si vysvětlili princip provádění sérií a opakování, ale už je čas na přehled nejlepších tréninků paží všech dob!
Trisetový trénink s mnoha úchopy
Variace založené na množství úchopů při tréninku bicepsů a tricepsů přivedly známého silového kouče Charlese Poliquina na sice starší techniku, kterou ovšem jemně "vyladil" a dovedl k značné popularitě. Tuto techniku popsal jako "Wining Arm Race".
Vyberte si 3 cviky s různým úchopem: pronovaným (dlaně dolů), neutrálním (dlaně proti sobě) a supinovaným (dlaně nahoru). Nejslabší úchop musí být procvičen jako první a nejsilnější jako poslední, ale pořadí cviků se musí měnit kvůli jejich rovnoměrnému rozvoji.

Trisetový trénink s mnoha úchopy
A1 bicepsový zdvih s ez činkou nadhmatem 3 x 6 - 8
A2 kladivový zdvih s jednoručkami 3 x 6 - 8
A3 bicepsový zdvih s ez činkou podhmatem 3 x 6 - 8

B1 tricepsové stlačování kladky podhmatem 3 x 6 - 8
B2 stlačování lanového držáku dlaněmi k sobě 3 x 6 - 8
B3 stlačování kladky nadhmatem 3 x 6 - 8

Procvičení paží z mnoha úhlů
Tento trénink je podobný tomu předchozímu, ale namísto mnoha druhů úchopů, mění se zde úhel zatížení svalů. Tato technika je podobná té, kterou popsal Steve Holman v časopise Ironman jako "Positions of flexion". Ovšem rozdíly by se přece jen našly.
Například mnohaúhlovým cvikem na triceps je francouzský tlak s ez tyčí prováděný k bradě, čelu nebo za hlavu. Tento cvik ovšem nepůsobí ve všech druzích flexe, protože rozdíly v úhlech jsou jen nepatrné.
Jsou dva způsoby, jak odcvičit trénink ve smyslu zatížení svalů z mnoha úhlů. Jedním z těhto způsobů je provádět jeden cvik za druhým s nulovou přesetávkou mezi sériemi, tedy regulérní triset, nebo cvičit jen s desetivteřinovou přestávkou (Poliquinova metoda), která vám přinese více sil na další cvik, ale sníží trochu hustotu tréninku. Rozhodněte se, jaká technika pro vás bude lepší.

Mnohaúhlový trénink
A1 bicepsový zdvih na šikmé lavici 3 x 6 - 8*
A2 střídavé zdvihy s jednoručkami vsedě 3 x 6 - 8**
A3 bicepsový zdvih s jednoručkami s opřením loktů na kolmé lavici 3 x 6 - 8***

*protazeni
**stredni rozsah
*** kontrakce

B1 francouzské tlaky vsedě se ez činkou 3 x 6 - 8
B2 francouzské tlaky vleže k čelu 3 x 6 - 8
B3 francouzský tlak na negativně skloněné lavici k bradě 3 x 6 - 8


Unilaterální trénink bicepsů
Nevím už, kde jsem vyčetl tento zajímavý trénink. Jisté však je, že jeho tvůrcem je známý australský silový kouč Ian King. Za tento trénink, který King vynalezl by určitě zasloužil metál! Vyzkoušejte tento trénink a uvidíte proč. Proveďte 10 opakování v každé trisérii a udržujte pauzu mezi sériemi mezi 0 - 10 vteřinami.

Unilaterální trénink bicepsů
A1 Zottmanův bicepsový zdvih s jednoručkami (najednou) 3 x 10
A2 bicepsový zdvih s jednoručkami s oporou loktů 3 x 10
A3 kladivový zdvih s jednoručkami s oporou loktů jednoruč


Unilaterální trénink bicepsů 2
Tento trénink je nepatrnou variací předchozího, ale jeho účinky jsou ještě o něco lepší. To, co tento trénink "nakopne" dopředu je výměna Zottmanova zdvihu za obrácený bicepsový zdvih a využití negativních opakování. Počet opakování je nízký, 6 - 8 v sérii s trochu těžší vahou. Čekají vás 3 trisety s nulovou přestávkou mezi jednotlivými cykly.

Unilaterální trénink bicepsů 2
A1 bicepsový zdvih nadhmatem jednou rukou s neg. fází 3 x 6 - 8
A2 kladivový zdvih s oporou loktů jednoruč 3 x 6 - 8
A3 bicepsový zdvih s oporou loktů s jednoručkou 3 x 6 - 8


Girondův systém 6x6 pro vyrovnané paže
Jedná se obměnu Girondova tréninku, který je známý jako "Balanced Arms" (Vyvážené paže). Jako mnoho jiných kulturistických "guruů" i Gironda odmítá jakékoli odchylky od tohoto stanoveného plánu. Je ale pravda, že pokud se budete řídit přesně jeho radami, můžete si být jisti, že váš trénink bude stát za to.
Trénink se skládá ze 3 supersetů po 6 sériích o 6 opakováních. Mezi sériemi není dovolen odpočinek. Po dokončení supersetu odpočívejte 90 vteřin. Girondův původní plán předpokládal tento trénink 3krát týdně. Já jsem to testoval, ale lepších výsledků jsem dosáhl, když jsem tímto stylem cvičil každých 4 - 5 dní a nedoporučuji tak cvičit více jak 2x týdně. Určitě byste se přetrénovali.
Výhoda Girondova tréninku paží spočívá v tom, že v jedné tréninkové jednotce procvičíte celou paži. Začnete bicepsem, pokračujete tricepsem a nakonec trénink zakončíte dvěma cviky na předloktí. Dnes však málokdo cvičí 36 sérií na paže.

Girondův systém 6x6
A1 bicepsový zdvih s oporou loktů s rovnou tyčí 6 x 6
A2 Girondův bicepsový zdvih (Drag curl) 6 x 6

B1 stahování lanového držáku přes hlavu 6 x 6
B2 pullover a tlak s ez činkou 6 x 6

C1 klopení zápěstí o lavičku 6 x 6
C2 obrácený Girondův bicepsový zdvih (reverse drag curl) 6 x 6


Objemový trénink: 8 x 8 základní kurs
Rozhodnete-li se pro provádění Girondova systému 8 x 8, budete cvičit pouze jeden cvik na trénovanou partii. Takto můžete trénovat jednou za 3 dny. Gironda však původně měl v plánu dělat 5 cviků v 8 sériích po 8 opakováních. Tedy 40 sérií!
Každé opakování je zaměřeno na hlubokou koncentraci a intramuskulární kontrakci (smrštění svalu během každého opakování). Mentální zaměření (spojení mysli se svalem) a udržování tempa cvičení jsou nutností.
Odpočinek mezi sériemi je 30 vteřin nebo méně, minimálně však 15 vteřin. Při tempu 3021 (tj. 6 vteřin jedno opakování, 48 jedna série, pokud zvýšíte hustotu tréninku na 20 vteřin mezi sériemi, dokončíte všech 8 sérií za 9 minut! Když se vám podaří udržet 20vteřinový limit a odcvičit všech 40 sérií, pak jste hotovi za 45 minut!
Já tomuto tréninku říkám "aerobik paží". Je to extrémně vysilující cvičení, které vám sice zvedne hladinu růstového hormonu, ale nadruhé straně vám nažene spoustu krve do svalů a zažijete enormní pálení. Kromě jiného i spálíte nadbytečný tuk. Rozhodně nedoporučuji dělat v takovém tréninku nějaké kardio nebo to s vámi šlehne.

Objemový trénink 8 x 8
bicepsový zdvih s velkou činkou 8 x 8 (3021)
bench press úzkým úchopem 8 x 8 (3020)


Objemový trénink: 8 x 8 pokročilý kurs
Tuto obměnu předchozího tréninku vymyslel Vince Gironda pro geneticky nadmíru nadané kulturisty jako byl např. arabský profesionál Mohammed Makkawy. Provádějte tento trénink jednou za 3 - 4 dny.
Tempo bude tentokrát o něco rychlejší (2020 nebo 2010). Díky tomu stihnete odcvičit tento namáhavý trénink za 40 - 45 minut (pokud budete odpočívat mezi sériemi 2 vteřiny, pak se vám to podaří do 30 minut).

Objemový trénink 8 x 8 - pokročilý kurs
A1 Girondův bicepsový zdvih (drag curl) 8x8
B1 bicepsový zdvih s jednoručkami na šikmé lavici 8x8
C1 kladivové zdvihy 8x8
D1 bench press úzkým úchopem 8x8
E1 francouzský tlak na rovné lavici s jednoručkami 8x8
F1 kliky na bradlech 8x8


Objemový trénink 10 x 10
Málo kdo to ví, ale trénink 10 x 10 vymyslel rovněž geniální Vince Gironda. Později upadl v zapomnění, ale oživil jej známý silový kouč Charles Poliquin pod názvem German Volume Training (GVT), ovšem s několika drobnými vylepšeními. Trénink 10 x 10 je ze všech podobných tréninků nejstarší. Vysoký objem cvičení byl později redukován až na 3 série o 3 opakováních.
Důvodem tohoto vývoje bylo, že systém 10 x 10 je nudný a cvičení jednoho cviku v deseti sériích neumožňuje svalu být procvičen z více úhlů. Kdysi se takto cvičilo celkem běžně a cvičenci, kteří tuto rutinu praktikovali se dočkali poměrně značného nárůstu hmoty.
V tréninku 10 x 10 si vyberete jeden cvik, který odcvičíte v 10 sériích po 10 opakováních. Je velmi důležité, abyste zvolili správnou zátěž. Nebudete cvičit až do selhání ani využívat různých intenzifikačních technik (shazování váhy, vynucená opakování atd.). Naložte si váhu, která odpovídá 60 % vaší váhy, s níž běžně děláte 10 opakování. Odpočívejte 90 vteřin mezi sériemi a udržujte stálé tempo cvičení. V tréninku můžete stihnout i dvě svalové partie ve čtyřtréninkovém týdnu. Každou partii procvičte za 5 - 6 dní.

Trénink 10 x 10
bicepsový zdvih s velkou činkou 10 x 10
francouzský tlak 10 x 10


Shazované supersérie
Tento program kombinuje dva z nejznámějších kulturistických "vynálezů" - supersérie a shazovačky. Vyberte si dva cviky na jednu partii, udělejte 6 - 8 opakování od každého cviku (bez přestávky přejděte na druhý) a snižte váhu u obou (nebo si vezměte lehčí pár jednoruček) a pokračujte. Pauzy mezi supersériemi by měl být asi 10 vteřin.
Zvolte 2 cviky a proveďte 3 shození váhy. Díky tomu uděláte v krátkém čase 6 sérií, ale jedná se jen o jeden shazovaný superset. Odpočiňte si 2 minuty a opakujte.
Většinou se ubírá váha o 10 - 15 %. Desetivteřinová přestávka mezi supersety je určená pro krátké zotavení svalů a nadechnutí se. Můžete také napínat a protahovat svaly, což je asi to nejlepší co můžete udělat. Jednoduchý příklad je uveden níže.

Trénink se shazovanými supersériemi
A1 kladivové zdvihy ve stoje 2 - 3x 6 - 8 (20kilové jednoručky)
A2 francouzský tlak s jednoručkami 2 - 3x 6- 8 (20 kg)

odpočinek 10 vteřin

A3 kladivové zdvihy ve stoje 2 - 3x 6 - 8 (15 kg)
A4 francouzský tlak s jednoručkami 2 - 3x 6 - 8 (15 kg)

odpočinek 10 vteřin

A5 kladivové zdvihy ve stoje 2 - 3x 6 - 8 (12,5 nebo 10 kg)
A6 francouzský tlak s jednoručkami 2 - 3x 6 - 8 (12,5 nebo 10 kg)

Odpočinek 2 minuty a zopakujte jednou až dvakrát


Oblíbený trénink paží Larryho Scotta
Larry Scott byl prvním Mr. Olympia a stal se známým zejména díky skvělým plným bicepsům a tricepsům. Od té doby, co Larry vyhrál tuto nejprestižnější kulturistickou soutěž se všichni snaží získat co největší paže. Paže totiž dominovaly jeho postavě a dodnes se jimi může tento obdivuhodný člověk chlubit.
Larry dělal pro větší paže všechno, nejprve zvedal lahve s vodou, těžké bandasky, v posilovně si pak zamiloval veškeré druhy bicepsových zdvihů. Vynalézavý Larry však pociťoval jisté nedostatky při běžném zvedání činek ve stoje nebo vsedě. Vymyslel proto dnes již neodmyslitelnou součást moderních posiloven - Scottovu lavičku.
Larry věřil, že triceps roste lépe, když jej cvičí v supersériích a biceps, když je procvičován v trisériích. Nejčastěji cvičil biceps na lavičce s oporou loktů, někdy spojoval trénink bicepsů a tricepsů do supersérií. Na konci tréninku bicepsů a tricepsů se snažil vyvolat pálení částečnými opakováními (1/4 pohybu) na konci série.

Trénink paží Larryho Scotta
A1 bicepsový zdvih s jednoručkami s oporou loktů (cheating) 3 - 4 x 6 (+4-5 do pálení)
A2 bicepsový zdvih s rovnou tyčí s oporou loktů 3 - 4 x 6 (+4-5 do pálení)
A3 bicepsový zdvih nadhmatem s ez osou (cheating) 3 - 4 x 6 (+4-5 do pálení)

B1 bench press úzkým úchopem s ez tyčí 4 - 5 x 6 (+4-5 do pálení)
B2 extenze s provazem za hlavou 4 - 5 x 6 (+4-5 do pálení)


Předvyčerpávací trénink paží
Tato technika se stala populární díky propagaci Roberta Kennedyho v časopise MuscleMag International. Jde o to, že provádíte supersérie dvou cviků bez přestávky, z nichž jeden je izolovaný a jeden kombinovaný.

Předvyčerpávací trénink paží
A1 bicepsový zdvih s velkou činkou 3 - 5 x 8 - 12
A2 bicepsový zdvih na hrazdě 3 - 5 x do selhání

B1 stlačování kladky s provazem 3 - 5 x 8 - 12
B2 bench press úzkým úchopem 3 - 5 x 8 - 12

Objemový trénink paží Dona Rosse
Někteří kulturisté cvičí v širokém rozpětí počtu opakování. Jedním z nich byl i kulturista ze "Zlaté éry" Don Ross. Ten popsal spolu s Robertem Kennedym veškeré své techniky cvičení v knize "Muscle blasting".
Don nevyužíval pokrokových intenzifikačních technik, ale cvičil klasickým způsobem využívaje různých počtů opakování v sériích. Don na začátku, kdy má nejvíc síly cvičí těžký kombinovaný cvik v několika málo opakováních a s dalšími cviky opakování přidává.
Odpočinek mezi sériemi je 60 - 90 vteřin. Směrem ke konci tréninku se pauzy zkracují.

Objemový trénink Dona Rosse
A1 bicepsový zdvih na šikmé lavici 2 - 3 x 6
B1 kladivové zdvihy 2 - 3 x 8
C1 bicepsový zdvih s oporou loktů 2 - 3 x12
D1 bicepsový zdvih s horní kladkou vleže 2 - 3 x 20

A1 bench press úzkým úchopem 2-3 x 6
B1 francouzský tlak s jednoručkami na neg. skloněné lavici 2-3 x 8
C1 kick backy 2 - 3 x 12
D1 tricepsové extenze s provazem nad hlavou 2 - 3 x 20

Girondův systém s vysokým počtem opakování v poslední sérii
Tato varianta je propracovanější modifikací Rossova systému 6 - 20. Zatímco Ross v každé sérii od každého cviku udělá stejný počet opakování a ke konci počet opakování zvyšuje, Gironda zvyšuje počet opakování v každé sérii v rámci jednoho cviku. Ross později přišel s nápadem 12-8-6-20. To znamená, že v jednom cviku udělal v první sérii 12 opakování, ve druhé si přidal váhu a udělal 8 opakování a v poslední opět pyramidovým způsobem zvýšil váhu a udělal jen 6 opakování. V poslední sérii pak svaly napumpoval 20 opakováními.
Gironda pak přišel s obdobným návrhem 10-8-6-15, který se nakonec ujal mezi veřejností s větším ohlasem.

Girondův trénink
A1 bicepsový zdvih s jednoručkami na šikmé lavici 4 x 10,8,6,15
B1 bicepsový zdvih s velkou činkou 4 x 10,8,6,15

A1 bench press úzkým úchopem 4 x 10,8,6,15
B1 francouzský tlak s jednoručkami na neg. skloněné lavici 4 x 10,8,6,15

Poliquinův systém trisetů 6-12-25
Charles Poliquin vynalezl ještě mnohem vyspělejší techniku, která vychází Rossových a Girondových úvah. Podle Poliquinovy metody budete dělat 3 cviky, první protahovací cvik, druhý s polovičním rozsahem pohybu a třetí s konstantní tenzí s vrcholnou kontrakcí ve vrcholu pohybu. Jedná se o trisetové cviky.

Poliquinův trisetový systém
A1 bicepsový zdvih na šikmé lavici s jednoručkami 2 - 3 x 6 (10 vt. pauza)
A2 bicepsový zdvih s velkou činkou 2 - 3 x 12 (10 vt. pauza)
A3 bicepsový zdvih s horní kladkou vleže 2 - 3 x 25 (2 minuty pauza a znova)

B1 stlačování kladky 2 - 3 x 6
B2 francouzsiký tlak k čelu 2 - 3 x 12
B3 kick backy 2 - 3 x 25

mezi trisety odpočívejte opět deset vteřin

text: Tom Venuto
originál: http://www.bodybuilding.com/fun/fivestararms.htm
Odkazy:
Charles Poliquin - Arm training with maximal weigts http://www.timinvermont.com/fitness/arms.htm
Dave Draper - Absolute arm development workout
http://www.bodybuilding.com/fun/draper20.htm

Uživatelský avatar
Kaduhaz
Příspěvky: 1564
Registrován: 24. led 2008 22:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kaduhaz » 27. bře 2011 19:18

To se mi líbí :) Mohly by mi konečně poporůst ručičky :lol:
Myslíš, že by bylo možný to hodit jakože doplňky k nějakýmu tréninku? V pondělí bych jel např ten první trénink, v pátek ten druhej - ty se mi zdaj na dosazení jako doplněk celkem ok. Ve středu bych asi dal rukoum pauzu, nebo jel třeba CG benč a břicho/lýtka :)
"Jaká je vaše sexuální orientace?"
"Jsem katolický kněz."
Obrázek

Uživatelský avatar
Newer
Příspěvky: 128
Registrován: 26. srp 2011 5:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 26. lis 2011 0:37

Jakej lze doporucit ? k Bulharske metode, a ktery k HST ?:-)
rad bych nejaky, opravdu uciny :-))
co mate vyzkouseno ?

cvicim 6 let a prijde mi ze ruce zaostavaj :-))) je cas jim dat , co proto ...
Přijde frajer do posilovny za trenérem a říká:
"Za tři dny mám rande, musím na ni zapůsobit. Který stroj mám použít?!"
Trenér: "Zkus bankomat u vchodu, chcípáku....."
:DDDD

stanley
Supporter
Příspěvky: 3772
Registrován: 22. led 2007 12:37

Příspěvekod stanley » 26. lis 2011 11:17

ani jeden, hst je hst a bulharska metoda je bulharska metoda ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Uživatelský avatar
Newer
Příspěvky: 128
Registrován: 26. srp 2011 5:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 26. lis 2011 17:56

stanley píše:ani jeden, hst je hst a bulharska metoda je bulharska metoda ...


tak bulharska metoda bez doplnku jsou 3 cviky na trenink, to mi neprijde tak moc, abych nemohl dat jako doplnek toto? ....

Kazim tim neco?
Přijde frajer do posilovny za trenérem a říká:

"Za tři dny mám rande, musím na ni zapůsobit. Který stroj mám použít?!"

Trenér: "Zkus bankomat u vchodu, chcípáku....."

:DDDD

Candát
Příspěvky: 1543
Registrován: 8. led 2010 11:08
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Příspěvekod Candát » 26. lis 2011 19:59

No, ale bulharská metoda jsou 3 cviky stylem 8x3 a to 4x týdně. Vyzkoušej jen jeden týden a do toho si nalož ty šílenosti pro trénink paží. A pak napiš, jak jsi se cítil.
Pokud se chceš zaměřit na paže, zkus pročíst toto:
http://forum.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=4013

Uživatelský avatar
Newer
Příspěvky: 128
Registrován: 26. srp 2011 5:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 26. lis 2011 23:02

Candát píše:No, ale bulharská metoda jsou 3 cviky stylem 8x3 a to 4x týdně. Vyzkoušej jen jeden týden a do toho si nalož ty šílenosti pro trénink paží. A pak napiš, jak jsi se cítil.
Pokud se chceš zaměřit na paže, zkus pročíst toto:
http://forum.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=4013


bulharskou metodu jsem jel ....
ted koncim hst, a mam v planu se vratit opet k bulharske metode protoze u ni jsem zatim z treninku co jsem cvicil pocitil nejvetsi pokrok ...

je fakt ze .... jsem u ni byl dost znicenej ( mel jsem nejake doplnky ) nicmene si myslim ze bych zvladl zaclenit do toho trenink pazi

( mel jsem i nadhodnocene maximalky ) ...

dekuju za radu topic proctu :-))
Přijde frajer do posilovny za trenérem a říká:

"Za tři dny mám rande, musím na ni zapůsobit. Který stroj mám použít?!"

Trenér: "Zkus bankomat u vchodu, chcípáku....."

:DDDD

stanley
Supporter
Příspěvky: 3772
Registrován: 22. led 2007 12:37

Příspěvekod stanley » 27. lis 2011 12:14

Newer píše:je fakt ze .... jsem u ni byl dost znicenej


si si odpovedal
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Uživatelský avatar
Newer
Příspěvky: 128
Registrován: 26. srp 2011 5:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 27. lis 2011 19:49

stanley píše:
Newer píše:je fakt ze .... jsem u ni byl dost znicenej


si si odpovedal


okej, diky za pripominku, vezmu na vedomi a zvazim jinej trenik :-)
Přijde frajer do posilovny za trenérem a říká:

"Za tři dny mám rande, musím na ni zapůsobit. Který stroj mám použít?!"

Trenér: "Zkus bankomat u vchodu, chcípáku....."

:DDDD

Jakub
Příspěvky: 36
Registrován: 3. kvě 2011 16:31

trenink

Příspěvekod Jakub » 7. lis 2012 0:13

ahoj, ktery z techto treninku se vam osvedcili?

Uživatelský avatar
J_Dogg
Site Admin
Příspěvky: 5196
Registrován: 10. črc 2006 12:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 2. črc 2015 11:01Zpět na “Trénink”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů